BG
ANASAYFA
BİYOGRAFİ
FİLMOGRAFİ
GALERİ
BASINDA
İLETİŞİM
BG
ANASAYFA
BİYOGRAFİ
FİLMOGRAFİ
GALERİ
BASINDA
İLETİŞİM
BİYOGRAFİBİYOGRAFİ

 1992 tarihinde doğan Gizem Karaca, ilkokul eğitimine 1998 yılında İstanbul’da başladı, 1999 yılında ailesi ile birlikte ABD New York şehrine ardından, Tampa’ya ve sonrasında Kanada’nın Toronta  şehrine taşınıp, ilkokul eğitimini orada tamamladı. Lise eğitimine Kanada’da başlayıp, İstanbul’da tamamladı. Lise eğitiminden sonra, İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı. Burada eğitimine başladıktan sonra, şimdiki kariyerine başlaması sebebiyle ara vermek durumunda kaldı. Gizem Karaca kariyerine devam ederken, şu anda da İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisidir.
 
Gizem Karaca, çok severek yaptığı Sinema ve TV oyunculuğuna ilk olarak 2010 yılında reklam ve klip oyunculuğu yaparak başladı. 2011 yılında, büyük ilgi ile izlenen “Muhteşem YüzYıl” dizisinde rol aldı. Yine aynı yıl Miss Turkey yarışmasına katılarak, 2.’lik elde etti ve ülkemizi Londra’da düzenlenen Miss World yarışmasında temsil etti. Bu yarışmada, katıldığı kostüm ile, en iyi kostüm ve kostümü en iyi taşıyan ünvanını kazandı. Yarışmanın ardından, sektörün başarılı ve birçok popüler projeye imzasını atmış olan Med Yapım Prodüksiyon Şirketi ile anlaşarak, “Eve Düşen Yıldırım” dizisinde başrol oyunculuğu yaptı. Izleyenlerin beğenisini kazanan Gizem Karaca, bu projenin ardından “Emir’in Yolu” dizisinde Güneş adlı başrol karakteri canlandırdı.2013 yılında sektörün yine başarılı prodüksiyon şirketlerinden olan Gold Yapım ile anlaşıp”Hala Umudum Var” adlı dizide, başrol karakteri Umut’u canlandırdı. 2014 yılında Kıbrıs’ta VTR yapım adına çekilen sinema filminde Ezel karakterine hayat verdi. 2014-2015 yılları arasında Gold Yapım tarafından hayata geçirilen, 52 bölüm süren “Güzel Köylü” adlı dizide, başrolde yer aldı. Daha sonrasında yine Gold Yapım  ile " İstanbul Sokakları"  adlı diziye devam etti. 2016  yılında  başrolünü  Kerem Cem ile paylaştığı  TV8 'in  Fimi  " Küçük Ortak " ile  projelerine devam etti.    Taff  Yapımın  , yapımcılığını üstlendiği    bir  Sermiyan Midyad  filmi olan  "I love you 2 " da  Sultan adlı karakteri canlandırdı .   2017 yılında  " İçimdeki Fırtına " dizisinde başrolde yer aldı .  Ay Yapım'ın projesi olan " Kara Sevda"ya   konuk oyuncu olarak katıldı ve  Komiser  Mercan karakteri  ile  kariyerine devam etti. 
 
Aldığı Eğitimler: Müfit Aytekin ve Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitimi. New York Film Academy oyunculuk eğitimi.
 
Özel zevk ve uğraşlar: Keman ve Piyano, Bale, Tenis, Havacılık ve Pilotluk kurslarına katıldı.

 
Gizem Karaca şu andada aktif olarak at biniciliği, snowboard, tenis ile uğraşmaktadır. Seyahat etmek, resim yapmak özel zevkleri arasındadır. Çevresinde de bir hayvansever olarak tanınan Karaca, hayvan hakları adına yapılan sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.